Terrapotheka | Zdraví z přírody
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Čt: 7:30h-15h
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. MiniBlog
  4. Proč se vyhýbáme aditivům v doplňcích
14.02.2022
MiniBlog

Proč se vyhýbáme aditivům v doplňcích

Titanová běloba (E171, oxid titaničitý) - naprosto běžně používaná ve farmacii, kosmetice i potravinářství dlouhá léta. Po celou dobu se brala jako neškodná látka, která vše spolehlivě obarví na bílo.
 
V lednu tohoto roku došla Evropská komise k závěru, že tato látka úplně bezpečná není. Její stopy se mohou ukládat v tkáních a lymfatickém systému, kde může být genotoxická. Z tohoto důvodu vyšel zákaz používání E171 v potravinách.
 
Opět zde máme důkaz, že i když se něco používá dlouhodobě a plošně, ještě neznamená, že je to bezpečné. Bohužel, platí pravidlo, že vše je bezpečné, dokud není prokázán opak. I z tohoto důvodu se snažíme vybírat produkty, které jsou s minimem aditiv a přirozeného původu. Nikdy totiž nemůžeme vědět, kdy se prokáží další problémy s běžně používanými aditivy.
 
V tuto chvíli nastává zajímavá situace. Potraviny jsou regulované přísněji, než léčiva (zde se totiž může používat do doby, než se najde vhodná náhrada) a také nadále si jej můžeme aplikovat na pokožku, kde se mikročástice absorbují přímo do oběhu😠
 
V potravinách se s bělobou nejčastěji sestkáváme v bonbónech, žvýkačkách či polevách. Běloba však není jediné škodlivé barvivo. Namátkou můžeme vybrat třeba košenilu (E120), která je sice krásně červená, ale navíc k tomu potenciální karcinogen.
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Sledujte nás na Instagramu

 

Terrapotheka

Vybíráme pro Vás ty nejlepší výrobky na trhu. Kritéria výběru jsou stejně přísná jako kritéria při výběru produktů pro naši rodinu. Nejvyšší kvalita bez diskutabilních přísad vhodná jako doplněk přísných diet a dietních protokolů.

© 2019-2021 Terrapotheka.cz, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz