Nordic Kings
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Čt: 7:30h-15h
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Produkty Nordic Kings Supplement
Produkty Nordic Kings Supplement

Kvalitní doplňky stravy vyrobené z orgánů hovězího dobytka ve Švédsku. Orgány jsou obecně jedny z nejbohatších zdrojů vitamínů, minerálů a enzymů na 100 g surovin, proto jej bez okolků můžeme nazývat superpotavinami. Výrobky Nordic Kings představují přiřozený multivitamín s živinami, které jsou velmi snadno biologicky dostupuné a vstřebatelné.

Bez přísad, přírodní, v BIO kvalitě a lyofilizované. 

Proč produkty Nordic Kings?

Produkty Nordic Kings jsou v kvalitě 100 % grass-fed: hovězí dobytek je volně pasen venku a v zimním období krmen siláží. Jeden z principů společnosti Nordic Kings je mimo jiné i etika chovu zvířat. Aby hovězí dobytek mohl žít šťastný a zdravý život, musí žít tak, jak mu bylo evolučně dáno. Zvířata nejsou tedy krmeny ani zrním ani granulemi, které jim velmi často způsobují záněty žaludků a střev.

Mrazem sušené hovězí orgány jsou BIO certifikovány a pocházejí z Evropské unie. Lyofilizace dovoluje zachovat až 96 % všech vitamínů a dalších výživových látek, které nejsou tepelně stabilní. Chov hovězího dobytka též prošel KRAV certifikací, která má přísnější normy než BIO certifikace. Všechny produkty jsou bez dalších přísad. 

Vize v Nordic Kings

Konzumace orgánového masa vychází z teorie "nose-to-tail", tedy, že by člověk neměl jíst pouze libové maso, ale také všechno ostatní. K tomu patří i různé orgány jako jsou například játra, srdce nebo ledvinky. Toto orgánové maso obsahuje vitamíny, minerály a další živiny ve vysoké koncentraci, které potřebují i naše orgány ke správné funkci.

Nordic Kings produkty

Játra - BIO Grass fed beef liver

Játra společně s ústřicemi a vejci z volného chovu patří mezi nejvýživnější živočišné. Se svými 27 vitaminy a minerály na 100 g jater překonává kdejaký syntetický multivitamín (proč je potravina lepší než syntetický doplněk stravy, se dočtete níže). Není divu, že se jim přezdívá "přírodní multivitamín". Pojďme se blíže podívat na to, co dělá játra tak výživnými.

 

Stručně řečeno, játra poskytují:

  •  26 g bílkovin na 100 g, což z nich činí vynikající zdroj vysoce kvalitních bílkovin.
  • nejkoncentrovanější zdroj vitaminu A
  • hojnost všech vitamínů skupiny B, zvláště bohaté na vitamín B12
  • jeden z nejlepších zdrojů kyseliny listové
  • velmi užitečnou formu (hemového) železa
  • stopové minerály, jako je měď, zinek a chrom; játra jsou nejlepším zdrojem mědi.
  • CoQ10, důležitý pro kardiovaskulární funkce a mitochondrie.
  • Dobrý zdroj purinů, sloučenin obsahujících dusík, které slouží jako prekurzory DNA a RNA [1].

 

Srdce - BIO Grass fed beef heart

Tam, kde játra jsou jedinečnou předností vitaminu A, je coQ10 pro srdce.

Kanadský zubař Weston A Price strávil více než 10 let cestováním po světě v oblastech, kde lidé neměli téměř žádný kontakt s civilizovaným světem. Díky svému stomatologickému vzdělání Price studoval zuby lidí, strukturu jejich kostí, jejich zdraví, to, co jedli a jak žili. [*] Zjistil, že tyto národy po celém světě mají něco společného: stravu bohatou na vitaminy rozpustné v tucích, které pocházejí z masa z orgánů, masa s kostí, ryb a korýšů, vajec a mléčných výrobků.

Price také zjistil, že za konzumací živočišných orgánů stojí moudrost, která podporuje zdraví našich vlastních orgánů - moudrost, kterou sdílely tyto domorodé národy i celá živočišná říše. [*] Takže například hovězí srdce podporuje zdraví našeho vlastního srdce.

Tato teorie platí i pro ostatní orgány. Hovězí oční bulvy jsou plné vitaminu A. Naši předkové intuitivně věděli, že oči podporují zdraví očí. A věda nyní ukazuje, že vitamin A je pro dobrý zrak nezbytný. [*] Podobně hovězí mozek obsahuje živiny nezbytné pro mozek, jako je fosfatidylcholin, fosfatidylserin [*] a omega-3 tuky EPA a DHA.

Ledviny - BIO Grass fed beef kidney

Už jste se dozvěděli, že každý orgán má svou specialitu a pro ledviny je to selen, cholin a diaminoxidáza.

Ledviny mají podobný nutriční profil jako játra, a proto jsou skutečnou superpotravinou. Má vysoký obsah vitaminu B12 a hemového železa a je v ní dobrý poměr mědi a zinku. Ledviny obsahují také vzácnou aminokyselinu L-ergothionein, která podporuje zdraví ledvin těch, kteří jej konzumují! [*] Z toho opět vyplývá, že je skvělou strategií jíst živočišný orgán pro dobro vlastních.

V neposlední řadě jsou ledviny bohaté na enzym DAO. Tento enzym působí jako blokátor histaminu a je nezbytný pro lidi, kteří bojují s histaminovou intolerancí.

 

Směs orgánů  - BIO Grass fed organ mix

Pokud potřebujete široké  spektrum vitamínů, minerálů a enzymů pro své tělo, v Nordic Kings přišli s ultimátním mixem orgánů, který tyto potřeby pokryje. Tato směs orgánů obsahuje hovězí játra, ledviny a srdce v poměru navrženém tak, aby maximálně vyhovoval požadavkům lidského těla. 

 

Hovězí vývar v prášku - BIO grass fed premium Bone broth powder

Vývar se považuje za jeden z nejvýživnějších nápojů. Obsahuje především biologicky dostupné a lehce vstřebatelné aminokyseliny, především glycin. Kosti z paseného dobytka jsou pomalu vařeny po dobu minimálně 72 hodin, což dovolí uvolnit maximální množství výživných látek, včetně kolagenu. Před vysušením vývaru se nepřidávají žádná aditiva ani emulgátory, proto je potřeba mít trochu trpělivosti při míchání a rozpouštění. 

Potraviny vs. doplněk stravy

Při čtení o různých živinách v orgánových masech vás možná napadlo, proč musíte podstupovat všechny ty potíže s hledáním, kde orgány koupit, jak je připravit, a pak to, že vám jejich chuť nemusí vůbec chutnat? Není tedy lipozomální doplněk stravy s CoQ10 mnohem jednodušší než hovězí srdce se stříbřitou kůží?

Bohužel to tak nefunguje. Je čas vysvětlit pojem synergie potravin.

Skutečné plnohodnotné potraviny poskytují komplexní soubor enzymů, sloučenin, vitaminů, minerálů a kofaktorů, které jsme jako lidé vyvinuli k trávení. To se velmi liší od užívání izolovaných (často syntetických) živin v tabletách. 

Myšlenka konzumace skutečných potravin namísto izolovaných doplňků stravy se nazývá "synergie potravin". Tento koncept vychází z vědeckých výzkumů, které ukazují, že živiny, jako je vitamin A, vitamin K a selen, nepůsobí samostatně, ale v kombinaci s dalšími látkami z potravin. [*]

Jsou doplňky stravy pro orgány stejně dobré jako konzumace samotného orgánu?

Výše uvedené vás možná přiměje k zamyšlení, zda je doplněk stravy pro orgány stejně dobrý jako samotná konzumace orgánu. Výživový vědec Chris Masterjohn, PhD. natočil informativní video jako odpověď na otázku "Jsou jaterní doplňky stejně dobré jako játra?". Stručně řečeno, jeho rada zní: užívejte obojí.

Doplňky stravy s orgány jsou primárně určeny lidem, kteří nejedí maso s orgány. Ale i každodenní užívání malých dávek orgánového masa má své výhody. Podle Chrise je nejideálnějším scénářem konzumace 10 až 20 gramů jater denně. Důvodem je to, že mnohem lepšího stavu B12 dosáhnete, pokud budete jíst malou dávku jater každý den, a ne jednou týdně. Jíst játra ze dne na den je však pro mnoho lidí neproveditelné. Zde přichází na řadu doplněk stravy s játry (nebo jiným orgánovým doplňkem). Doplněk umožňuje lidem, kteří nejedí orgánové maso příliš často, získávat živiny v malých dávkách každý den.

Na Chrisovu vybroušenou odpověď se můžete podívat zde.

Způsob, jak do svého jídelníčku zařadit více masa z orgánů

V Čechách jsou jedním z nejběždějších orgánových pokrmů játrové knedlíčky (játrová zavářka) v polévce či paštiky. Na našem FB se můžete inspirovat receptem na paštiku a na IG účtu naleznete recept na grilovaná játra. 

Pokud nejste tak odvážní a představa, že byste jedli srdce, ledviny nebo játra, vás děsí, je doplněk stravy s orgánovým masem tím nejjednodušším krokem, jak do svého jídelníčku zařadit více orgánového masa.

Terrapotheka je distributorem značky Nordic Kings pro ČR a SR. Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte se na nás obrátit.

Dostupné zdroje informací:

"The Liver Files". Www.Westonaprice.Org, 2022, https://www.westonaprice.org/health-topics/food-features/the-liver-files/#gsc.tab=0. Accessed 27 Sep 2022.

"Dr. Weston A. Price Movietone". Www.Westonaprice.Org, 2022, https://www.westonaprice.org/about-us/dr-weston-a-price-movietone/#gsc.tab=0. Accessed 27 Sep 2022.

"Micronutrients". Www.Who.Int, 2022, https://www.who.int/health-topics/micronutrients#tab=tab_2. Accessed 27 Sep 2022.

"T Cenacchi 1, T Bertoldin, C Farina, M G Fiori, G Crepaldi. Cognitive decline in the elderly: a double-blind, placebo-controlled multicenter study on efficacy of phosphatidylserine administration - PubMed". Pubmed.Ncbi.Nlm.Nih.Gov, 2022, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8323999/. Accessed 27 Sep 2022.

"L-Ergothioneine modulates oxidative damage in the kidney and liver of rats in vivo: Studies upon the profile of polyunsaturated fatty acids". Www.Researchgate.Net, 2022, https://www.researchgate.net/publication/8670312_L-Ergothioneine_modulates_oxidative_damage_in_the_kidney_and_liver_of_rats_in_vivo_Studies_upon_the_profile_of_polyunsaturated_fatty_acids. Accessed 27 Sep 2022.

"What Is Nutrient Density and Why Is It Important?". Chriskresser.Com, 2022, https://chriskresser.com/what-is-nutrient-density-and-why-is-it-important/. Accessed 27 Sep 2022.

 

Novinky z našeho blogu

Vitamín B12
04.09.2023 MiniBlog
Vitamín B12
Existuje vegetariánský zdroj B12? Toto i další užitečné informace se dozvíte v tomto článku. číst celé
Je aspartam škodlivý?
29.06.2023 MiniBlog
Je aspartam škodlivý?
Léta používaný a považovaný za bezpečný. Je však tomu tak? WHO právě rozhoduje o tom, zda prohlásí aspartam za karcinogen. číst celé
Přírodní úleva od příznaků menopauzy
Přírodní úleva od příznaků menopauzy
Perimenopauza dokáže znepříjemnit život mnoha ženám. Naštěstí však existují metody a bylinky, které mohou od příznaků ulevit. Které to jsou? To se doč... číst celé
Pomůže hormonální jóga při menopauze?
Pomůže hormonální jóga při menopauze?
Hormonální problémy jsou strašákem každé ženy. Naštěstí existuje poměrně účinná metoda, která podpoří hormonální rovnováhu i bez umělé suplementace. číst celé

 

Sledujte nás na Instagramu

 

Terrapotheka

Vybíráme pro Vás ty nejlepší výrobky na trhu. Kritéria výběru jsou stejně přísná jako kritéria při výběru produktů pro naši rodinu. Nejvyšší kvalita bez diskutabilních přísad vhodná jako doplněk přísných diet a dietních protokolů.

© 2019-2021 Terrapotheka.cz, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz