Evropská hovězí želatina grass-fed 400g
Evropská hovězí želatina grass-fed 400g
- želatina vhodná pro výrobů želé
- z evropského grass-fed chovu
- želatina vhodná pro výrobů želé
- z evropského grass-fed chovu
Dobře rozpustná želatina získávána z kůže z volně pasoucích se zvířat. Hovězí želatina je vysoce kvalitní bílkovina bohatá na esenciální a neesenciální aminokyseliny.
Želatinový prášek obsahuje 19 aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních aminokyselin. Tělo nemůže produkovat samotné esenciální aminokyseliny, takže závisí na vnějším zásobování. Kromě toho obsahuje hovězí želatina vysoké koncentrace důležitých aminokyselin prolinu, glycinu a hydroxyprolinu: stavební bloky pro kolagen! Tím pozitivně přispívá kůži a chrupavkám.
Želatina je vynikajícím zdrojem bílkovin je tudíž vhodná jako doplněk stravy. Není hydrolizovaná a hodí se tedy i na kulinárské použití.
Složení hovězí želatiny z Evropy
Želatina z volně se pasoucího hovězího dobytka ze Švédska.
|
Výživové hodnoty v jedné porci 10g
|
% RHP*
|
|
|
Energetická hodnota
|
177 kJ / 42 kcal
|
1,9 %
|
| Bílkoviny |
>9,8 g
|
19,7 %
|
| Sůl |
0,02 g
|
<1 %
|
Obsahuje zanedbatelné množství sacharidů, cukru a tuků.
* Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (2 000 kcal).
Informace ohledně aminokyselin v hovězí želatině
| Průměrný profil aminokyselin v jedné porci 10g | |
|---|---|
| Alanin | 0,91 g |
| Arginin | 0,78 g |
| Kyselina asparagová | 0,61 g |
| Kyselina glutamová | 1,01 g |
| Glycin | 2,37 g |
| Histidin | 0,07 g |
| Hydroxyprolin | 1,20 g |
| Isoleucin | 0,14 g |
| Leucin | 0,30 g |
| Lysin | 0,36 g |
| Methionin | 0,08 g |
| Fenylalanin | 0,20 g |
| Prolin | 1,28 g |
| Serin | 0,34 g |
| Threonin | 0,18 g |
| Tryptofan | 0,00 g |
| Tyrosin | 0,06 g |
| Valin | 0,23 g |
Jak používat hovězí želatinu?
Doporučené dávkování: 1 lžíce (10g) denně před nebo během jídla.
Vmíchejte do vlažného nebo studeného nápoje a nechte stát několik minut. Při přípravě teplého nápoje vmíchejte do menšího množství vlažné tekutiny a až po rozpuštění přidejte horkou tekutinu. Prášek je velmi jemný a může být potřeba tekutinu rozmixovat, pokud se vytvoří hrudky.
Pro přípravu želatinových pochutin: 2 lžíce zželírují jeden litr tekutiny. Nebo postupujte podle receptu.
Skladování: Skladujte v suchu. Nedávejte do lednice.
Upozornění: Nepoužívejte, pokud je víčko poškozené nebo úplně chybí. Uchovávejte mimo dosah dětí! Není určeno jako náhrada pestré stravy.
| Množství | 400 g |
|---|---|
| Forma | prášek |
| Země původu | EU, Švédsko |
| Vyrobeno v | EU |
| Při GAPS dietě | ano |
| Ostatní účinné látky | Aminokyseliny |
Jitka Andrlová (MŠ Pohádka) Ověřená recenze
Lucie Nováková Ověřená recenze
Hana Špácová Ověřená recenze
Kateřina Gallinová Ověřená recenze
Iveta Hrdinová Ověřená recenze
Jiří Hýbl Ověřená recenze
Sabina Čížková Ověřená recenze
Ověřená recenze od registrovaného zákazníka.

Kolagen, nebo želatina - co je lepší?
Dostali jste doporučeno užívat kolagen nebo želatinu a teď nevíte, který produkt si vybrat? Jaký je vlastně rozdíl mezi kolagenem a želatinou? Tento článek uvede hlavní rozdíly a podobnosti mezi kolagenem a želatinou, a tím vám pomůže vybrat si produk, který právě vy potřebujete.

Který kolagen je nejlepší
V minulém článku jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi kolagenem a želatinou. V tomto článku navážeme a ukážeme si rozdíl mezi kolagenem různého původu.









